Autorzy

Adam Twaróg
Internetowy publicysta, redaktor Neonovej Reakcji i kanału SRK TV. Amator teorii elit, rewolucji menedżerskiej i spenglerowskiej myśli cywilizacyjnej. Prywatnie Podlasianin i katolik.

Adam Balder
Publicysta i prawnik. Związany od lat z mediami tradycyjnymi i elektronicznymi. Analizuje scenę polityczną krajową, jak i międzynarodową. Interesuje się doktrynami polityczno-prawnymi i zagadnieniami ustroju społeczno-gospodarczego.

Adam Gwiazda
Ur. 1970 r., studiował filozofię społeczną i polityczną na Sorbonie pod kierunkiem Claude'a Polina. Filozof z wykształcenia, historyk z zamiłowania, wydawca z zawodu. Współpracował stale m. in. z „La Nouvelle Revue d Histoire” i „Conflits”. Był redaktorem „Stańczyka”. Jest współautorem pracy zbiorowej: „Tożsamość Starego Kontynentu i przyszłość projektu europejskiego”.

Adam Kawałek
Projektant, artysta, a sporadycznie publicysta. Absolwent warszawskiej ASP i Politechniki Warszawskiej.

Adam Szabelak
Redaktor kwartalnika Polityka Narodowa oraz portali Kresy.pl i Narodowcy.net. Dziennikarz lokalny. Dumny radomianin. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Sztuki Wojennej. Autor książki "Wczoraj i dziś Burów". Szczególnie zainteresowany tematyką walki informacyjnej i bezpieczeństwa kulturowego. Mail: [email protected]

Adam Szmyczyk
Student prawa Uniwersytetu Łódzkiego, członek zespołu międzynarodowego redakcji portalu klubjagiellonski.pl. Interesuje się Europą Zachodnią i Stanami Zjednoczonymi, historią XX wieku, a także kinem Martina Scorsese.

Adam Witczak
Matematyk. Religioznawca-amator i religioznawca-dyletant. Pisywał w różnych miejscach, przy czym niekiedy jest zdziwiony tym, gdzie natrafia na swoje własne teksty. Zdziwiony bywa i samymi tekstami. Przekonany, że im więcej odkryje się pokrewieństw pomiędzy chrześcijaństwem a innymi religiami, tym lepiej świadczy to o chrześcijaństwie. Sympatyk, ale bynajmniej nie bezkrytyczny, tzw. szkoły Tradycji (W. Smith, H. Smith, S. H. Nasr, F. Schuon, J. Hani, T. Burckhardt). Nieodmiennie wraca do Nihilizmu Seraphima Rose’a, Kazań Eckharta i Księgi śpiewów żałobliwych Grzegorza z Nareku.

Adrian Kochan
Aspirujący historyk myśli politycznej, najbardziej zainteresowany wiekiem XIX. Lubi czytać, podróżować i pić aperol spritz przy Bazylice Świętego Antoniego w Padwie. Sympatyk Włoch, Rumunii i Ryana Goslinga. Fan science fiction, Tarkowskiego i japońskiej muzyki dyskotekowej z lat 80.

Adrian Bartoś

Aleksander Nalaskowski
Polski pedagog, prof. dr hab. nauk humanistycznych o specjalności pedagogika ogólna.

Aleksander Olech
Szef działu Współpracy Międzynarodowej Defence24. Wykładowca na krajowych i zagranicznych uczelniach, współpracownik NATO, analityk i publicysta. B. Zastępca Dyrektora Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ. Absolwent Europejskiej Akademii Dyplomacji oraz Akademii Sztuki Wojennej. Główne zainteresowania badawcze: relacje francusko-rosyjskie, wyzwania w Afryce i polityka bezpieczeństwa NATO. Regularnie współpracuje z Nowym Ładem.

Aleksander Pisarek
Rodowity Gdynianin, student prawa i asystent prawny w kancelarii adwokackiej. Zakresem swego zainteresowania obejmuje w największym stopniu nauki prawne zarówno w ujęciu praktycznym, jak i teoretycznym. Interesuje się również historią, w tym historią myśli politycznej, polityką zagraniczną oraz wojskowością.

Aleksandra Muranowska
Studentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z praktyką w dziedzinie konserwacji zabytków. Interesuje się historią sztuki i architektury.

Andrzej Daros
Publicysta, były dyplomata. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, podyplomowych studiów na KSAP/ENA i na Wydziale Prawa i Administracji UW. Publikował swoje artykuły w „Wiadomości” ZAiKS-u, „Rynki Zagraniczne”, Wprost, Portal Spraw Zagranicznych, Onet/Sympatia, CrowdMedia, Gentlewoman, Homodigital. Autor scenariuszy do podcastów RMF, bloger, autor książki dla dzieci pt. „Przygody Myszki Szaraczki”. Studiował „Cywilizacja i język francuski” na Sorbonie.

Andrzej Trzebiński
Polski poeta, dramaturg, krytyk literacki i publicysta. Redaktor naczelny pisma "Sztuka i Naród". Rozstrzelany 13 listopada 1943 w Warszawie.

Andrzej Trzosowski
Z wykształcenia teolog. Szczególnie interesuję się historią Kościoła w XX i XXI wieku.

Anna Bryłka
Prawnik, historyk, absolwentka stosunków międzynarodowych i handlu zagranicznego. Członek zarządu i sekretarz partii Ruch Narodowy, współtworzącej Konfederację.

Arkady Saulski
Dziennikarz „Gazety Bankowej", redaktor portalu ekonomicznego wGospodarce.pl. Laureat Nagrody im. Władysława Grabskiego, przyznawanej przez Narodowy Bank Polski najlepszym dziennikarzom ekonomicznym w kraju. Ponadto autor książek – „Czarna Kolonia", „Wilk", „Serce Lodu", „Krew Kamienia".

Artur Mrozowski
Mazur chwilowo mieszkający w Krakowie. Teatrolog. Publikował (dawno) m.in. w "Teatrze" i "Didaskaliach". W młodości pracował w TAiPN Universitas, SIW Znak, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Literackie. Był pomysłodawcą i nieformalnym dyrektorem artystycznym Halfway Festival w Białymstoku. Słucha muzyki i czyta. Czasami bywa w teatrze. Zawodowo kontestuje rzeczywistość. Politycznie indyferentny. Nie głosuje od lat.


Artur Michalski
Absolwent sinologii oraz prawie (5/5) prawa. W wolnych chwilach zajmuje się krytyką egotyzmu, neokompradoryzmu i autoszowinizmu.

Artur Veryho
Student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość. Pracownik biura rachunkowego. Finalista Olimpiady Przedsiębiorczości i aktywny członek trzech Studenckich Kół Naukowych: SKN Finansów i Makroekonomii, SKN Badań nad Konkurencyjnością i SKN Geopolityki, Idei i Strategii.

Bartosz Światłowski
Pracował w Kancelarii Prezydenta RP oraz w Kancelarii Premiera RP. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Studiował także na Uniwersytecie Wileńskim. Publikował m.in. w Teologii Politycznej, Arcanach, Nowej Konfederacji.

Bartosz Zadrożny
Katolik, działacz środowiska narodowego. Obserwator i komentator polityki międzynarodowej. Przywiązany do tradycji, historii i kultury polskiej.

Bartosz Zalewski
Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, radca prawny, współpracujący z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.


Bogdan Kozielski
Pracownik samorządowy, entuzjasta Spenglera, Evoli i Gumilova, prepper.

Bogna Białecka
Psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, autorka kilkunastu już poradników psychologicznych w zakresie wychowania i relacji, redaktor portalu dla młodzieży www.pytam.edu.pl ukierunkowanego na rozwój kompetencji emocjonalnych, społecznych i profilaktykę uzależnień, portalu dla rodziców www.rodzice.co, oraz portalu ukierunkowanego na pomoc osobom uzależnionym od pornografii: www.sos.pytam.edu.pl

Bogumił Grott
Profesor zwyczajny dr hab. Był zatrudniony do emerytury na stanowisku profesora zwyczajnego w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie pełnią funkcję kierownika Zakładu Stosunków Państwowo-Kościelnych zajmował się problematyką politologii religii. Obecnie jego zainteresowania koncentrują się wokół historii myśli politycznej, ze szczególnym uwzględnieniem ruchów narodowych i nacjonalizmu oraz stosunków narodowościowych w Polsce i krajach europejskich.

Bogusław Włodawiec
Psycholog, psychoterapeuta, autor kilkudziesięciu publikacji w czasopismach specjalistycznych. Zajmuje się psychoterapią nerwic, depresji, zaburzeń odżywiania i uzależnień.

Centrum Myśli Gospodarczej
Niezależny think tank tworzony przez środowisko młodych ekonomistów, napędzanych pasją i poczuciem odpowiedzialności. Budujemy eksperckie środowisko, działające na rzecz dobra wspólnego poprzez dostarczanie rzetelnej wiedzy niezależnej od zastałych dogmatów i podziałów.

Chris Miller
Nauczyciel akademicki prowadzący zajęcia z historii powszechnej we Fletcher School na Tufts University. Stypendysta programu Jeane Kirkpatrick Fellow w American Enterprise Institute. Zajmuje się również zarządzaniem programem do spraw Euroazji w Foreign Policy Research Institute oraz firmą konsultacyjną Greenmantle, odpowiadającą za obszar makroekonomii i geopolityki.

Damian Adamus
Publicysta i redaktor naczelny portalu Nowy Ład. Inżynier Logistyki, absolwent studiów magisterskich na kierunku „Bezpieczeństwo międzynarodowe i dyplomacja” na Akademii Sztuki Wojennej. Interesuje się Azją Wschodnią, w szczególności Chinami oraz zagadnieniami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Zawodowo związany z sektorem organizacji pozarządowych.

Daniel Dylewski
Katolik, mąż, prawnik i inżynier. Zafascynowany polityką międzynarodową, szczególnie Bliskim Wschodem. Zwycięzca XLIII Olimpiady Geograficznej.

Ernest Dorsz
Przede wszystkim spacerowicz. Wielbiciel podwieczorków. Czasem napisze coś o półprzewodnikach.

Filip Łapiński
Warszawiak z podlaskimi korzeniami, konwertyta na katolicyzm, pracuje w szkolnictwie wyższym, trzecim sektorze i systemie oświaty. Zainteresowany teologią biblijną, socjologią, filozofią polityki, fantastyką i grami planszowymi.

Filip Adamus
Dziennikarz, publicysta. Poeta w grupie artystycznej "Rylec". Studiował psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonat patrystyki i nauk politycznych. Mąż i ojciec.

Filip Dąb-Mirowski
Publicysta, autor opowiadań i przedsiębiorca. Od 2017 r. prowadzi bloga Globalna Gra, na którym publikuje analizy i prognozy z zakresu stosunków międzynarodowych.

Franciszek Bednarczyk
Konserwatywny student zaniepokojony stanem współczesnej młodzieży. Wielbiciel twórczości Fiodora Dostojewskiego oraz szczery wróg postmodernizmu.

Grzegorz Ulicz
Publicysta. Z wykształcenia historyk, z zamiłowania politolog. Naukowo zajmuje się lewicowymi nurtami nacjonalizmu.

Hanna Szymerska
Publicystka zainteresowana obszarem Europy Karpackiej i obszarem postradzieckim. Analizuje i komentuje realia tego regionu, zwłaszcza Węgier.

Igor Banaszczyk
Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, przez wiele lat bibliotekarz. Zainteresowania: literatura, turystyka, Japonia, historia, fantastyka. Od kilku lat prowadzi kanał na YT Grafzero vlog literacki.

Izabela Bańska
Publicystka szczególnie zainteresowana historią, kulturą i religią.

Jacek Łazienkowski
Student prawa na SWPS, absolwent 21 SLO im. Jerzego Grotowskiego. Kocha Warszawę, kłóci się z "warszawką". Kibic Legii. Miłośnik labradorów. Publicysta po przejściach i z przyszłością.

Jacek Tomczak
Student prawa na SWPS, absolwent 21 SLO im. Jerzego Grotowskiego. Kocha Warszawę, kłóci się z "warszawką". Kibic Legii. Publicysta po przejściach i z przyszłością.

Jacek Metrycki
Absolwent historii Uniwersytetu Łódzkiego, wierny parafii św. Andrzeja Boboli w Łodzi


Jacek Wachowiak
Psycholog społeczny z wykształcenia, kulturowy z zamiłowania. Od 2002 r. mieszka w Seulu, stolicy Korei Południowej. Interesuje się komunikacją niewerbalną i międzykulturową, psychologią negocjacji, medycyną stylu życia, wojną na Pacyfiku i fotografią. Pasjonat wschodnich sztuk walki i kultur, zwłaszcza Japonii, Singapuru, HK i Korei Południowej oraz muzyki rockowej i country. Prowadzi blog dalekowschodnierefleksje.com, poświęcony przede wszystkim Japonii i Korei Południowej.



Jakub Kalus
Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Wszechpolak, narodowiec, Górnoślązak.

Jakub Siemiątkowski
Redaktor „Polityki Narodowej”. Interesuje się historią nacjonalizmu i zagadnieniami związanym z Europą Środkowo-Wschodnią.

Jan Falangiusz
Publicysta narodowo-konserwatywny, zajmujący się suwerennością, tożsamością narodową i tradycyjnymi wartościami. Interesuje się filozofią, kulturą i polityką. Zwolennik falangizmu, regulowanego rynku, centralizacji władzy i tradycyjnego katolicyzmu.

Jan Sadkiewicz
Redaktor „Pism wybranych” Stanisława Cata-Mackiewicza oraz serii „Historia i polityka” (wyd. Universitas), autor książki „Ci, którzy przekonać nie umieją”. Idea porozumienia polsko-niemieckiego w publicystyce Władysława Studnickiego i wileńskiego „Słowa” (do 1939), tłumacz dzieł m.in. Johna Mearsheimera, Kennetha Waltza, Henry’ego Kissingera. Interesuje się historią myśli politycznej i teorią stosunków międzynarodowych.

Jan Borowski
Student filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, redaktor pisma Rylec. Obecnie zajmuje się naukowo mistyką i filozofią niemiecką.

Jan Fiedorczuk
Dziennikarz portalu DoRzeczy.pl. Interesuje się historią myśli politycznej, szczególnie w kontekście polskiego nacjonalizmu. Prace poświęcone tej tematyce publikuje w półroczniku naukowym „Pro Fide, Rege et Lege”.

Jan Greczuk
Katolik, nacjonalista, monarchista. Zainteresowany myślą polityczną tradycjonalizmu, historią średniowiecza, filozofią i geopolityką.

Jan Hucuł
Wieloletni działacz narodowy zainteresowany w szczególności przemianami społecznymi i zagadnieniami ekonomicznymi. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe jako ekonomista w instytucjach publicznych i trzecim sektorze.

Jan Rokita
Prawnik i publicysta, komentator polityczny. Od początku istnienia związany z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów. Uczestnik obrad Okrągłego Stołu. W latach 1989-2007 poseł na Sejm RP. Po wyborach 1989 roku był wiceprzewodniczącym Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, skupiającego posłów rekomendowanych przez „Solidarność”. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności. Laureat „Nagrody Kisiela” za 2003 rok.

Jan Wójcik
Stały współpracownik magazynów "Układ Sił" i "Infosecurity24", założyciel portalu Euroislam.pl, autor licznych artykułów prasowych i naukowych dotyczących radykalizacji, imigracji i integracji

Joachim Walaszek
Katolik, mąż i ojciec, Ślązak. W młodości uczestnik ruchu oazowego.

Joanna Halig

Kacper Kita
Katolik, mąż, ojciec, analityk, publicysta. Obserwator polityki międzynarodowej i kultury. Sympatyk Fiodora Dostojewskiego i Richarda Nixona. Autor książek „Saga rodu Le Penów”, „Meloni. Jestem Giorgia” i „Zemmour. Prorok francuskiej rekonkwisty”.

Kacper Kociszewski
Prezes Stowarzyszenia Marsz Zwycięstwa, Wszechpolak, aktywny uczestnik życia społeczno-politycznego od 2014 roku. Pasjonat kinematografii, sportu i szeroko rozumianej polityki.

Kamil Trąbała
Działacz społeczny i młodzieżowy, student na kierunku Prawo na Uniwersytecie Śląskim. Były Regionalny Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości III kadencji. Działacz lokalny w Instytucie Śląska Cieszyńskiego. Szczególnie zainteresowany tematyką wystąpień publicznych, polityką, filozofią oraz historią.

Kamil Rybikowski
Wiceprezes Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej, były prezes Kolibra, autor licznych analiz z zakresu prawa gospodarczego. Obserwator polityki i kibic piłkarski.

Kamil Śliwiński
Absolwent historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zainteresowany głównie dziejami myśli politycznej, w szczególności tej o charakterze narodowo-rewolucyjnym. Wszechpolak, postendek, neonacjonalista, zwolennik idei Międzymorza i państwa „optimum”.

Karol Kaźmierczak
Autor jest redaktorem portalu Kresy.pl. Mieszka w Solecznikach na Wileńszczyźnie.


Karol Podolski
Harcerz, student historii. Zwolennik myśli politycznej Charlesa De Gaulle'a. Miłośnik twórczości Tolkiena i Toma Clancy'ego. Pasjonat wojskowości i historii najnowszej.

Katzrzyna Gęsiak
Radca Prawny. Zastępca Dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.

Konrad Kleszcz
Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuję się stosunkami międzynarodowymi i geopolityka.

Konrad Szymański
Poseł do Parlamentu Europejskiego (2004-2014), minister ds. europejskich i szerpa w rządach B. Szydło i M. Morawieckiego (2015-22), wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (2022-24), członek Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Konrad Bonisławski
Radca prawny, audytor, publicysta. Ekspert Centrum Myśli Gospodarczej. Sekretarz redakcji „Polityki Narodowej”.

Konrad Jański
Student historii, w wolnych chwilach czytelnik fantasy/SF i kinoman.

Konrad Smuniewski
Absolwent Studiów Wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim, Biznesu Chińskiego na Akademii Leona Koźmińskiego, a także China Studies na Jinan University w Guangzhou. Związany z pismem Polityka Narodowa. Zainteresowany historią myśli politycznej. Baczny obserwator Państwa Środka od środka.

Konrad Wernicki
Pracownik i publicysta „Tygodnika Solidarność” i portalu Tysol.pl. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Zwolennik budowy społecznej gospodarki rynkowej. „Służba Zdrowia – zdrowie narodu, Oświata – wiedza narodu, Kultura – świadomość narodu”.

Konstanty Pilawa
Członek zarządu Klubu Jagiellońskiego. Redaktor naczelny czasopisma idei „Pressje”. Współtwórca podcastu „Kultura poświęcona”. Przygotowuje doktorat z filozofii politycznej oświeconego sarmatyzmu w Szkole Doktorskiej Akademii Ignatianum w Krakowie.

Krystian Kamiński
Konfederacja / Zarząd Główny Ruchu Narodowego / Polityka Zagraniczna / Poseł na Sejm RP IX kadencji

Krzysztof Kurdyła
Pisze o statkach kosmicznych, orbitach i zdobywaniu Układu Słonecznego. Stara się odpowiedzieć na pytanie czy podbój kosmosu to bardziej romantyczna przygoda, czy coś z pogranicza thrillera i horroru.

Krzysztof Pawelec
Pochodzi z małego miasta. Lokalny patriota i zwolennik deglomeracji. Obserwator szeroko rozumianej popkultury.

Krzysztof Arton
Student filozofii, zainteresowany zwłaszcza filozofią polityki i etycznym wymiarem nowych technologii.

Krzysztof Głowacki
Doktorant w dyscyplinie nauk o zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Zainteresowany kulturą, historią i szeroko rozumianymi sprawami społecznymi

Krzysztof Kloc
Profesor w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Historyk, doktor habilitowany, pracownik Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Interesuje się dziejami irredenty XIX/XX w., historią obozu piłsudczyków, historią inteligencji polskiej, biografistyką oraz dziejami środowiska "Kultury". Autor 3 monografii, edytor i wydawca źródeł. Laureat m.in. Nagrody MSZ na najlepszą publikację z zakresu historii polskiej dyplomacji oraz Nagrody naukowej Prezesa Rady Ministrów. Obecnie przygotowuje do druku „Białorusin, który udaje Litwina”. Czesław Miłosz i Polska 1918-1939.

Krzysztof Serpees
Germanista niemieckiego pochodzenia zainteresowany polityką zagraniczną i historią ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec.

Krzysztof Tyszka-Drozdowski
Urodzony w Warszawie. W 2019 roku zadebiutował zbiorem esejów Żuawi nicości. W 2021 roku w wydawnictwie ARCANA ukazała się jego debiutancka powieść, Zamknięte raje. Obie książki nominowano do Nagrody im. Józefa Mackiewicza. Publikował liczne artykuły zarówno w prasie polskiej (Plus Minus, Arcana, Do Rzeczy, Teologia Polityczna), jak i zagranicznej (The American Conservative, The Critic, UnHerd, American Affairs Journal, Valeurs Actuelles). Tłumaczył pisma Jacques’a Bainville’a i Charles’a Maurrasa. Jest autorem i wydawcą pierwszego na język polski przekładu Alaina de Benoist, Przeciw liberalizmowi. Jesienią 2023 roku w wydawnictwie Arcana ukaże się jego rozprawa o myśli Charles’a Maurrasa, Forma rzymska, a niebawem druga powieść, Dalsza noc.

Krzysztof Wojczal
Z zawodu prawnik, specjalizacja: prawo handlowe i podatkowe. Zainteresowania: geopolityka, polityka międzynarodowa.

Ks. Maciej Koczaj SChr
Ksiądz, zakonnik należący do Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii. Pochodzi z Dębicy. W 2015 r. złożył w zgromadzeniu chrystusowców profesję wieczystą. W kolejnym roku, w katedrze poznańskiej przyjął święcenia kapłańskie. Obecnie mieszka, posługuje i studiuje w aglomeracji chicagowskiej. Współpracuje z kwartalnikiem „Msza Święta”, gdzie publikuje cykl tekstów o liturgii, rozumianej jako znak sprzeciwu.

Ludwik Pęzioł
Twórca podcastu „Radykalny pasywista”, propagator nowej strategii kontrrewolucyjnej i badacz historii idei. Prywatnie – szczęśliwy mąż i miłośnik gier fabularnych.

Łukasz Moczydłowski
Rocznik 1975, warszawski adwokat, krytyczny apologeta polskiego nacjonalizmu, autor dramatu "Nakręcana Pomarańcza" i powieści political-fiction "Zaraza".

Łukasz Walczak
Politolog i administratywista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2012-2020 działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Zainteresowania naukowe koncentruje na funkcjonowaniu państwa w szczególności na administracji publicznej.

Maciej Pieczyński
Rusycysta, ukrainista, doktor literaturoznawstwa, wykładowca Uniwersytetu Szczecińskiego, publicysta. Autor książek o tematyce wschodniej: "Jak nas piszą cyrylicą", "Modele dialogu z tradycją w najnowszej dramaturgii rosyjskiej", "Granica propagandy. Łukaszenka i Putin na wojnie hybrydowej z Polską", "Stalin wiecznie żywy. Obraz czerwonego cara we współczesnej publicystyce, literaturze i teatrze rosyjskim". Wielbiciel twórczości Gogola, Lwa Tołstoja, Szołochowa, Wyrypajewa. Fan arabskiej muzyki, lezginki, prawosławnej kultury, słowiańskiego folkloru i piłki nożnej.

Maciej Zuba
Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim zainteresowany problematyką przemian społecznych.

Małgorzata Jędrzejewska
Absolwentka administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Pasjonatka musicali oraz szeroko pojętej sztuki. Miłośniczka literatury – szczególnie kryminałów oraz Tolkiena.

Malwina Gogulska
Publicystka zajmująca się historią literatury, szczególnie związaną z XIX wiekiem. Jej pasją jest epoka romantyzmu i niuanse konstytuowania się polskiej tożsamości w tym okresie. Interesuje się też pamiętnikarstwem, popkulturą oraz tolkienistyką.

Marceli Hejwowski
Miłośnik słowa (choć to trudna miłość). Człowiek ceniący spokój, piękno i kawę. Fan Kazika Staszewskiego i Jérôme'a Reutera. Redaktor portalu Adeste.

Marcin Lupa
Obserwator i publicysta zajmujący się tematyką Globalnego Południa. W czasie wolnym zajmuje się rekonstrukcją historyczną Wojska Polskiego z kresu międzywojennego oraz badaniem historii XX wieku. Pasjonat biegania i górskich wędrówek.

Marcin Białasek
Socjolog, programista, analityk IT. Zajmuje się statystyką i problematyką zmian społecznych

Marcin Giełzak
Publicysta, pisarz, współprowadzący podcast polityczny "Dwie Lewe Ręce", autor książek "Antykomuniści lewicy", "O niepodległość i socjalizm", "Crowdfunding" oraz najnowszej pracy "Wieczna Lewica".

Marcin Kędzierski
Współzałożyciel i ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Stały autor portalu opinii Klubu Jagiellońskiego oraz stały współpracownik czasopisma idei „Pressje”. Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Polskiej Sieci Ekonomii. Były prezes Klubu Jagielońskiego oraz były dyrektor Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Prywatnie mąż i ojciec szóstki dzieci, radny sołecki i działacz wiejski.

Marcin Kowalski
Prezes Młodzieży Wszechpolskiej, absolwent prawa i historii na UMCS, obecnie doktorant na tym drugim kierunku, w Katedrze Historii Społecznej i Edukacji, pod opieką naukową prof. Janusza Wrony. W pracy naukowej zajmuję się badaniem środowiska narodowego oraz życiem politycznym III RP. Polak, Katolik, Przemyślanin, mąż, ojciec, kibic, narodowiec. Pasjonat polityki i historii, szczególnie okresu panowania Wazów w Polsce oraz czasów napoleońskich. „Jestem Polakiem więc mam obowiązki polskie”

Marcin Wenator
Miłośnik praw szczególnie zainteresowany prawnokonstytucyjną myślą Carla Schmitta, skrajny sceptyk. Prywatnie oddany obserwator dzieł Rembrandta i Matejki.

Marcin Żyro
Publicysta interesujący się polską polityką wewnętrzną i zachodnimi ruchami prawicowymi. Fan piłki nożnej. Sercem nacjonalista, rozsądkiem socjaldemokrata.

Marek Kułakowski
Absolwent administracji na Uniwersytecie Wrocławskim, finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych z zakresu podatków na Szkole Głównej Handlowej. Obszary zainteresowań to ekonomia, polityka, funkcjonowanie państwa, finanse publiczne, system emerytalny oraz historia.

Marek Popielarski
prawnik, doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego. Naukowo zajmuje się doktrynami politycznymi i prawnymi. Katolik i narodowiec.

Marek Langalis
Przedsiębiorca (produkcja z aluminium i stali), dr ekonomii, autor książki dla dzieci o pochodzeniu pieniądza "Mrowisko", prywatnie mąż, ojciec dwójki nastolatków, prowadzi wiejskie życie pod lasem.

Maria Hucuł
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, zawodowo związana z public relations. Zainteresowania: transport, dwudziestolecie międzywojenne w Polsce. Przede wszystkim żona.

Marian Baczał
Prawnik specjalizujący się w prawie nowych technologii, tradycjonalista.

Martyna Ziewiec

Mateusz Rolik
Ekspert ds. międzynarodowych, specjalizuje się w sprawach europejskich i wschodnich, zwłaszcza zagraniczną i bezpieczeństwa Rosji, gospodarką i finansami Ukrainy, współpracą Kijowa z Unią Europejską (AA/DCFTA) i międzynarodowymi kredytodawcami (MFW, KE, Bank Światowy). Interesuje się relacjami USA-Chiny-UE, międzynarodowym systemem finansowo-monetarnym, polityką banków centralnych, rynkami kapitałowymi i nowymi technologiami. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (filologia angielska) i Loughborough University (stosunki międzynarodowe UE). Stypendysta brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Chevening programme). Dyplomata w Ambasadzie RP w Moskwie (2013-2016) oraz w Kijowie (2017-2021).


Michał Kuź
Politolog (Uczelnia Łazarskiego), publicysta i jeden z "Trzech panów K".

Michał Wojda
Redaktor naczelny Portalu Spraw Zagranicznych. W latach 2019-2020 koordynator działu analiz Europejskiego Centrum Projektów Pozarządowych.

Michał Ciesielski
Ekonomista, prezes Centrum Myśli Gospodarczej. Zainteresowany demografią, ekonomią rozwoju, gospodarką współdzielenia i katolicką nauką społeczną.

Michał Domińczak
Architekt i urbanista, badacz i popularyzator idei New Urbanism specjalizujący się m.in. w historii prawa budowlanego i przepisów urbanistycznych. Autor i współautor wielu różnorodnych projektów konserwatorskich, architektonicznych i urbanistycznych takich jak np. rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodziska w Tumie pod Łęczycą, infrastruktura dla jednostek specjalnych Wojska Polskiego czy rewitalizacja obszarowa Łodzi. W latach 2003-2005 Architekt Miasta Zgierza – w 2003 roku doprowadził do powstania pierwszego w Polsce parku kulturowego „Miasto Tkaczy". Ekspert Instytutu im. Romana Rybarskiego oraz CAKJ, członek Rady Naukowej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Michał Kmieć
Doktor nauk o polityce i administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Członek redakcji "Nowe Kształty". Publikował m.in. na łamach: „Chrześcijaństwo-Świat-Polityka", „Teologia Polityczna Co Tydzień", „Civitas. Studia z Filozofii Polityki". W badaniach koncentruje się wokół polskiej myśli politycznej, klasycznej myśli republikańskiej, teologii politycznej oraz wolności religijnej. Interesuje się również teologią ciała i teologią miłości, a także zagadnieniami społecznymi w obszarze małżeństwa i rodziny.

Michał Kot
Socjolog, ekspert ds. demografii i polityki społecznej, były dyrektor Instytutu POKOLENIA, prywatnie mąż i ojciec 5 dzieci.

Michał Kowalczyk
Ekspert od spraw węgierskich – w 2021 r. obronił pracę na doktorską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, dotyczyła ona problematyki węgierskiego turanizmu. Autor licznych artykułów naukowych, eksperckich i publicystycznych.

Michał Kozłowski
Historyk, pracownik Wojskowego Biura Historycznego im. K. Sosnkowskiego. Zajmuje się historią historiografii, służb specjalnych, problematyką polityki historycznej oraz biografistyką.

Michał Nowak
Mąż i ojciec. Dodatkowo analityk i publicysta zajmujący się głównie polityką międzynarodową, współczesnymi konfliktami i terroryzmem. Szczególnie zainteresowany sytuacją na Bliskim Wschodzie. Relacjonuje współczesne konflikty zbrojne.Od 2017 roku prowadzi serwis informacyjny Frontem do Syrii na Facebooku. Stały współpracownik kwartalnika Polityka Narodowa. Aktywny na Twiterze.

Michał Nowicki
Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Global Business, Finance and Governance. Mieszkał w Chinach przez blisko 2 lata i mówi biegle po chińsku. Zajmuje się doradztwem w kontaktach polsko-chińskich i biznesem e-commerce. Interesuje się polityką międzynarodową.

Michał Sadłowski
Doktor nauk prawnych, specjalizujący się w historii ustroju Imperium Rosyjskiego, Polski Ludowej oraz państw z obszaru poradzieckiego. Adiunkt w Zakładzie Historii Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prezes Fundacji Instytut Prawa Wschodniego im. Gabriela Szerszeniewicza. Analityk polityki wewnętrznej oraz zagranicznej państw z obszaru poradzieckiego.

Michał Sierpień
Ukończył nauki o polityce oraz prawo. Interesuje się polityką, prawem, społeczeństwem i innymi naukami humanistycznymi oraz społecznymi.

Michał Wawer
Skarbnik Konfederacji, członek Zarządu Głównego Ruchu Narodowego, radca prawny

Mikołaj Kwiatkowski
Absolwent studiów historycznych i filozoficznych na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią dwudziestolecia międzywojennego, katastrofizmem i filozofią religii. Miłośnik literatury polskiej, wschodnioeuropejskiej oraz dzieł Alberta Camusa. Republikanin i zwolennik ochrony przyrody.

Mikołaj Rysiewicz
Dr nauk politycznych, studiował również filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autor monografii poświęconej myśli politycznej Hotelu Lambert (Monarchia – Lud – Religia. Monarchizm konserwatywnych środowisk politycznych Wielkiej Emigracji 1831-1848). Związany z Wydziałem Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, obecnie pracuje w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W latach 2012-2014 sekretarz redakcji Dwumiesięcznika "ARCANA".

Miłosz Chyba
Student prawa i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim, członek Korporacji Akademickiej Akropolia Cracoviensis. Badawczo zajmuje się dziejami polskiego parlamentaryzmu, różnymi zagadnieniami z zakresu teorii prawa i doktryn polityczno-prawnych, historią polskiego obozu narodowego oraz ruchu korporacyjnego w międzywojniu.

Miłosz Wyszkowski
Wieloletni działacz społeczny, publicysta. Interesuje się m.in. ekonomią, nowymi technologiami, Kresami Wschodnimi i rewolucją francuską.

Patryk Kosowski
Badacz i admirator filozofii Bogusława Wolniewicza, zwolennik metody analitycznej w filozofii. Zainteresowany historią polityczną Europy, literaturą polską i rosyjską. Poza tym zajmuje się logiką formalną, ale także uważnie śledzi najnowsze odkrycia nauk ścisłych. Nie związany ściśle z żadną partią czy ruchem politycznym, sympatyzujący z prawicą.

Patryk Okoniewski
Publicysta Polityki Narodowej, komunitarysta. Interesuje się historią myśli politycznej oraz zjawiskami społecznymi związanymi z globalizacją.

Paweł Sokala
Publicysta, pasjonat polityki międzynarodowej, zatroskany obywatel. Główne zainteresowania: polityka zagraniczna RP, relacje polsko – niemieckie, regionalny system bezpieczeństwa Azji Wschodniej. Zwycięzca konkursu MSZ na najlepszą pracę magisterską z zakresu stosunków międzynarodowych.

Paweł Bielawski
Doktor nauk o religii i kulturze, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania badawcze oscylują wokół politologii religii i historii idei (zwłaszcza ruchów radykalnych). W wolnych chwilach zajmuje się eksperymentami kulinarnymi, poceniem się na sali treningowej lub "eksploracją bezdroży".

Paweł Dziubański
Interesuje się literaturą, kinematografią, filozofią, historią i polityką międzynarodową. Jest sympatykiem Z. Herberta, G. Herlinga-Grudzińskiego i polskiego malarstwa symbolistycznego. Od 11 lat działa w organizacjach pozarządowych. Mieszka we Wrocławiu.

Paweł Lizoń
Zawodowo związany z cyberbezpieczeństwem. Interesuję się geopolityką, tematyką służb specjalnych oraz bezpieczeństwem cyfrowym.

Paweł Pawłowski
Ekspert ds. współpracy międzynarodowej, przewodniczący Rady Fundacji Warsaw Institute, think-tanku zajmującego się bezpieczeństwem narodowym i polityką zagraniczną.

Paweł Rogiewicz
Student piątego roku na kierunku Bezpieczeństwo Międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Do jego zainteresowań należy współczesny wymiar bezpieczeństwa międzynarodowego, w szczególności zagadnienia związane z polityką państw na Bliskim Wschodzie, terroryzmem, fundamentalizmem religijnym oraz nowymi formami zagrożeń. Założyciel Studenckiego Bliskowschodniego Koła Naukowego.

Péter Sziráki
Kierownik Działu Energii w Institute for Energy Strategy, Budapeszt.

Piotr Ciompa
Od 2004 współpracownik kwartalnika Obywatel, współzałożyciel w 2007 Centrum Wspierania Rad Pracowników przy INSPRO z Łodzi; zawodowo wynajmuje się jako menedżer w średnich i dużych przedsiębiorstwach prywatnych i państwowych, do stycznia 2024 prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Piotr Góral
Katolik, Polak, absolwent filologii klasycznej i polskiej. Obecnie doktorant w Szkole Doktorskiej UKSW. Miłośnik literatury, fan popkultury. Współpracuje z portalem „Nowe Kształty”.

Piotr Kura
Konsultant do spraw public policy i relacji z rządem pracujący w Brukseli. Na co dzień pomaga korporacjom w nawigowaniu po skomplikowanym procesie legislacyjnym Unii Europejskiej.

Piotr Baliński
Absolwent Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Przyrodnik z zamiłowania i zawodu. Wszechpolak od 2012 roku.

Piotr Ewertowski
Dziennikarz Misyjnych Dróg i misyjne.pl, historyk, podróżnik. Obecnie mieszka w Meksyku i kończy doktorat z historii w Poznaniu. Naukowo zajmuje się źródłoznawstwem oraz dziejami stosunków Hiszpanii z innymi kulturami, głównie Azją, w czasach wczesnonowożytnych.

Piotr Głowacki
Stały współpracownik Nowego Ładu, zainteresowany zależnością między gospodarką, bezpieczeństwem narodowym i religią, prywatnie mąż i ojciec.

Piotr Kaszczyszyn
Redaktor naczelny portalu opinii Klubu Jagiellońskiego i członek redakcji czasopisma idei „Pressje”. Współtwórca podcastu Klubu Jagiellońskiego „Kultura poświęcona”.

Piotr Wrona
Absolwent budownictwa na Politechnice Krakowskiej. Pracę zawodową łączy z pasją do historii. Autor strony Chwała Zapomniana – Strefa Polskiej Historii.

Przemysław Bubnowski
Gdańszczanin, historyk, archiwista. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Członek redakcji portalu Kresy.pl. Narodowy działacz społeczny.

Przemysław Dulęba
Wychowany w Górach Świętokrzyskich, edukowany w Warszawie, obecnie pracuje naukowo na Uniwersytecie Wrocławskim; w wolnych chwilach publicysta.

Rafał Buca
Politolog. Autor podcastów i artykułów popularyzujących historię polityczną XX w. zwłaszcza w zakresie Hiszpanii frankistowskiej. Członek Rady Naczelnej Młodzieży Wszechpolskiej. Zainteresowany kulturą, polityką i historią oraz ich wzajemnym oddziaływaniem.


Rafał Łętocha
Politolog i religioznawca. Doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, profesor UJ. Jego zainteresowania koncentrują się wokół historii idei oraz relacji pomiędzy religią a sferą polityczną. Autor książek Katolicyzm a idea narodowa. Miejsce religii w myśli obozu narodowego lat okupacji (Lublin 2002) i „Oportet vos nasci denuo”. Myśl społeczno-polityczna Jerzego Brauna (Kraków 2006) O dobro wspólne. Szkice z katolicyzmu społecznego (Kraków 2010), Ekonomia współdziałania. Katolicka nauka społeczna wobec wyzwań globalnego kapitalizmu (Kraków 2016) W stronę Królestwa Bożego na ziemi. Myśl społeczno-polityczna mariawitów polskich (Kraków 2021) (współautor z Andrzejem Dwojnychem). Mieszka w Myślenicach.

Redakcja

Remigiusz Okraska
Remigiusz Okraska (ur. 1976) – z wykształcenia socjolog; w roku 2000 współzałożyciel, a następnie redaktor naczelny pisma „Obywatel", przekształconego w 2011 w „Nowego Obywatela". Twórca koncepcji i redaktor portalu Lewicowo.pl, funkcjonującego w latach 2009–2019 i zawierającego 1300 tekstów źródłowych z dorobku polskiej lewicy demokratycznej, niepodległościowej i niekomunistycznej. Od ponad ćwierć wieku publicysta, autor kilkuset tekstów publikowanych w mediach niemal wszystkich opcji politycznych. Redaktor i pomysłodawca ok. 20 książek. Autor wywiadu-rzeki z Joanną i Andrzejem Gwiazdami. Autor wznowień klasycznych książek i broszur zapomnianych lub mało znanych polskich myślicieli społeczno-politycznych, m.in. Edwarda Abramowskiego, Romualda Mielczarskiego, Marii Dąbrowskiej, Ludwika Krzywickiego, Ignacego Daszyńskiego, Jana Wolskiego, Jana Gwalberta Pawlikowskiego, Franciszka Stefczyka, Pawła Hulki-Laskowskiego. Wolne chwile spędza od lat w Węgrzech, Słowacji i Czechach. Obecnie mieszka w Cieszynie.

Robert Winnicki
Poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, wiceprzewodniczący Komisji Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, prezes Ruchu Narodowego, członek Rady Liderów Konfederacji, współtwórca i długoletni organizator Marszu Niepodległości, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej. Publicysta, mąż i ojciec, genetycznie Kresowiak, z urodzenia Dolnoślązak, mentalnie i politycznie Podlasianin.

Roman Dmowski
Roman Dmowski (ur. 9.08.1864 w Kamionku, zm. 2.01.1939 w Drozdowie) – polityk, minister spraw zagranicznych, poseł na Sejm. Jeden z ideowych ojców polskiego nacjonalizmu. Współzałożyciel Narodowej Demokracji. W opublikowanych w 1903 r. „Myślach nowoczesnego Polaka” Roman Dmowski, przedstawił najważniejsze założenia ideowe nacjonalizmu polskiego.

Sergiusz Muszyński
Katolik Tradycji, szczęśliwy mąż i ojciec, niezależny publicysta. Jest monarchistą i tradycjonalistą oraz sympatykiem myśli Charlesa Maurrasa. Interesuje się tradycyjną teologią i doktryną katolicką oraz szeroko rozumianą myślą polityczną. Zdecydowanie bezpartyjny. Publikuje m. in. w czasopiśmie Tradycji Katolickiej „Zawsze wierni”.


Świerad Nowakowski
Urodzony w 1986 r. w Warszawie. Ukończył humanistyczne studia wyższe na jednej z warszawskich uczelni. Pracownik jednej z popularnych światowych korporacji.

Sylwia Mazurek
Doktor teologii religii, absolwentka filologii włoskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zainteresowania: religie polityczne, historia Włoch w XX w.

Szymon Bogucki
Student prawa. Autor artykułów m.in. w Teologii Politycznej, Nowoczesnej Myśli Narodowej i Myśli Suwerennej. Zainteresowany niemiecką filozofią prawa, prawem konstytucyjnym ze szczególnym uwzględnieniem myśli Carla Schmitta, a także ekonomią i finansami.

Szymon Garbacz
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, pasjonat nowych technologii, myśli gospodarczej Romana Rybarskiego i oryginalnej koncepcji cywilizacji Feliksa Konecznego. Działacz społeczny. Zawodowo inżynier procesu w branży przemysłowej.

Szymon Wiśniewski
Prawnik i rusycysta. Analityk Instytutu Prawa Wschodniego im. Gabriela Szerszeniewicza. Zainteresowany prawem międzynarodowym, obszarem poradzieckim i bezpieczeństwem energetycznym.

Tomasz Bohusz
Publicysta, interesuje się przemianami kulturowymi w Polsce i Europie Zachodniej.

Tomasz Grzegorz Grosse
Politolog i socjolog, profesor nauk społecznych. Wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista w zakresie polityki gospodarczej Unii Europejskiej i jej państw członkowskich, a także w dziedzinie zarządzania publicznego.

Tymon Kosiorowski
Pochodzący z Podkarpacia wszechpolak, student polonistyki. Pasjonuję się literaturą Młodej Polski. Podejmuję próby prozatorskie (na razie głównie do szuflady).

Witold Malinowski
Warszawiak, początkujący filozof. Interesuje się myślą polityczną, a w szczególności rewolucją konserwatywną.

Witold Repetowicz
Dziennikarz, prawnik, analityk specjalizujący się w tematyce bliskowschodniej.

Wojciech Lizak
Doktor nauk humanistycznych, Działacz opozycji antykomunistycznej. Współzałożyciel muzeum poświęconego polskim dziejom Szczecina.

Wojciech Niedzielko
Redaktor Polityki Narodowej, mąż i ojciec. Interesuje się filozofią i naukami społecznymi.

Ziemowit Przebitkowski
Działacz Ruchu Narodowego. Z pasji piwowar, podróżnik, taternik i kibic. Z zawodu programista. Z miłości mąż.

Zofia Bojanowska
Studentka prawa. Interesuje się polityką międzynarodową, niemiecką literaturą, historią i sztuką.