Autor

Redakcja

12 WPISY

Chrystus zmartwychwstał!

Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzymy Czytelnikom wielu Łask Bożych, zdrowia i bezpiecznego czasu spędzonego w gronie najbliższych. Niech Zmartwychwstały Chrystus stanowi dla nas przez cały rok źródło nadziei, siły oraz wsparcia w pracy na rzecz naszych rodzin, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Redakcja Nowego Ładu

Kapitalizm niejedną ma twarz [WIDEO]

Jakie typy kapitalizmu wyróżniamy? Jaki ustrój gospodarczy panuje w Polsce? Co należy zrobić, by nasza gospodarka uniknęła pułapki średniego dochodu? Z ekspertem Centrum Myśli Gospodarczej Arturem Krawczykiem rozmawia Damian Adamus.

Co dalej z rywalizacją USA-Chiny? [WIDEO]

Dlaczego do zaostrzenia konfliktu hegemonicznego USA-Chiny doszło właśnie w ostatnich latach? Jaka była w tym rola Donalda Trumpa? Jak można podsumować cztery lata jego prezydentury na tym odcinku? Jak do kwestii chińskiej podejdzie Joe Biden? Kto wygrywa?

Co czeka Iran? Czy Turcja stanie się wrogiem Teheranu? [WIDEO]

Jaka będzie przyszłość Iranu po śmierci ajatollaha Chameneiego, który ma już 81 lat? W dalszej części programu rozmawiamy także o ostatnim zwrocie w polityce Turcji, która wydaje się oddalać od Iranu, a zbliżać z Arabią Saudyjską. Skąd taki ruch prezydenta Erdoğana?

Koniec ery „Bibiego”? Szczepienia gwarantem wygranej? Komentujemy wybory w Izraelu [WIDEO]

Już za 2 tygodnie w Izraelu odbędą się czwarte w ciągu ostatnich dwóch lat wybory parlamentarne. Jakie są szanse Benjamina Netanjahu na utrzymanie władzy?

„Polska Przyszłości”. Ukazał się nowy numer „Polityki Narodowej”!

Pismo współtworzą redaktorzy Nowego Ładu. Tym razem autorzy tekstów starali się odpowiedzieć na pytanie, jak idee tożsamościowe mogą odnaleźć się w tak szybko zmieniającym się świecie.

Le Pen vs. Zemmour. Francuska prawica na rok przed wyborami [WIDEO]

Jakie idee głosi dziś francuska prawica? Na czym polega rywalizacja Marine Le Pen oraz Érica Zemmoura, który być może rzuci tej pierwszej wyzwanie w walce o prymat po prawej stronie sceny politycznej?

Redaktor Kacper Kita w Mediach Narodowych

Redaktor Kacper Kita był gościem Mediów Narodowych. Tematem rozmowy było zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy!

Redaktor Kacper Kita w Mediach Narodowych

W dniu wczorajszym redaktor Nowego Ładu, Kacper Kita był gościem programu "Rozmowa Mediów Narodowych". Rozmowa dotyczyła wyborów w Stanach Zjednoczonych.

Redaktor Szymon Wiśniewski w Mediach Narodowych

W dniu wczorajszym Szymon Wiśniewski był gościem Mediów Narodowych. Nasz redaktor mówił o sytuacji politycznej w Kirgistanie.