Autor

Michał Nowak

6 WPISY
Absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2017 roku prowadzi serwis informacyjny Frontem do Syrii na Facebooku, obecnie tworzy portal frontemdosyrii.pl. Stały współpracownik kwartalnika Polityka Narodowa. Komentator telewizji internetowych Media Narodowe i wRealu24. Zajmuje się współczesną problematyką Bliskiego Wschodu oraz państw Maghrebu. Szczególnie zainteresowany konfliktem w Syrii.

Big Tech silniejszy niż atomowy przycisk

Dziś megakorporacje, będące bogatsze od większości państw na świecie, nie muszą już liczyć się z państwowymi decydentami i mogą wpływać na ogólnoświatową rzeczywistość społeczno-polityczną.

Kasem Sulejmani – architekt irańskiej polityki na Bliskim Wschodzie

Dziś przypada pierwsza rocznica zabójstwa irańskiego generała, Kasema Sulejmaniego, którego polityczne i militarne działania odcisnęły trwałe piętno na obliczu Bliskiego Wschodu.

Gdzie Azer i Ormianin się bije, tam Putin wygrywa

Podpisane 9 listopada 2020 roku porozumienie kończące azersko-ormiańską wojnę o Karabach może pozornie wydawać się sukcesem Baku. Jak wygląda kształt porozumienia i kto jest w tym wszystkim największym zwycięzcą?

Międzynarodowe podróże syryjskich dżihadystów

Niedawna ofensywa Azerów przeciw Ormianom w Górskim Karabachu wydaje się być inspirowana przez Turcję. O niejawnych działaniach Ankary na Kaukazie, które mogą zdestabilizować cały region pisze Michał Nowak.

Dżihad kontra dżihad, czyli widmo kolejnej wojny domowej w syryjskim Idlib

Czy wyniszczoną wojną prowincję Idlib w Syrii może czekać kolejna eskalacja przemocy i w konsekwencji krwawa wojna domowa na łonie dżihadu?

Sam przeciwko wszystkim. Czy Erdogan rozsadzi NATO od środka?

Eskalacja konfliktu o zasoby naturalne w rejonie Morza Śródziemnego może grozić rozpadem NATO, a nawet otwartym konfliktem pomiędzy państwami członkowskimi Sojuszu.