Autor

Kacper Kita

17 WPISY
Katolik, Krakus, obserwator polityki międzynarodowej i kultury. Sympatyk Fiodora Dostojewskiego i Richarda Nixona

Netanjahu po raz szósty? Nowe wybory w Izraelu

23 marca Izrael czekają czwarte przyspieszone wybory w ciągu mniej niż dwóch lat. By było ciekawiej, od poprzedniego głosowania nastąpiły rozłamy w obu największych partiach.

Wojna w imię Oświecenia

Zabicie nauczyciela przez 18-letniego muzułmanina, zamach w katedrze w Nicei, protesty tysięcy muzułmanów na całym świecie przeciw prezydentowi Macronowi – napięcie na linii Francja-islam nie maleje.

#8 Przedwyborczy Przegląd Amerykański

To już dziś – Amerykanie zdecydują o tym, kto będzie przywódcą największego (jeszcze) mocarstwa świata przez kolejne cztery lata. Zupełnie możliwe jednak, że wyników wcale nie poznamy już w środę nad ranem.

Pierwsza klęska letniości

Po pięciu latach rządów PiS po raz pierwszy odszedł od fundamentalnego dla liberalnej strony paradygmatu „albo zachowanie status quo, albo liberalizacja obyczajowa”, i to w podstawowej sprawie. Co dalej?

#7 Przedwyborczy Przegląd Amerykański

Za nami druga, ostatnia debata prezydencka Trumpa z Bidenem. Amy Coney Barrett została sędzią Sądu Najwyższego. Na ostatniej prostej Trump obskakuje kolejne stany i urządza wiece, a Biden ogranicza publiczne wystąpienia do minimum.

#6 Przedwyborczy Przegląd Amerykański

Do wyborów już mniej niż dwa tygodnie. Departament Sprawiedliwości pozywa Google’a. Wraca „Ukrainegate”. Trump zaostrza kampanijny przekaz, nazywa Bidena „przestępcą” i zatrudnia ponownie doradców z 2016. Jutro druga, ostatnia debata prezydencka.

#5 Przedwyborczy Przegląd Amerykański

Za nami debata wiceprezydencka. Nie dojdzie za to do skutku drugie starcie Joe Bidena z Donaldem Trumpem. Rozpoczęły się przesłuchania sędzi Barrett w Senacie. Trump wbrew opinii lekarzy wrócił do prowadzenia kampanii. Mike Pompeo znów atakuje Chiny.

#4 Przedwyborczy Przegląd Amerykański

Do wyborów już mniej niż miesiąc. Biden zyskał w sondażach po debacie. Donald Trump zachorował na koronawirusa i trafił do szpitala, ale po trzech dniach wrócił do Białego Domu

Recenzja serialu „Nowy Papież”

Serial „Młody Papież” odniósł wielki sukces, ciesząc się popularnością także w kręgach tęskniących za Kościołem bardziej wojującym. Nic dziwnego więc, że kolejnej odsłony serialu wyczekiwało wielu sympatyków talentu włoskiego reżysera.

#3 Przedwyborczy Przegląd Amerykański

Do wyborów już ledwie miesiąc. Wczoraj odbyła się pierwsza debata Trumpa i Bidena. Znamy nominatkę na sędzię SN, którą czeka walka w Senacie. NYT dotarł do zeznań podatkowych Trumpa.