Autor

Adam Szabelak

13 WPISY
Redaktor kwartalnika Polityka Narodowa oraz portali Kresy.pl i narodowcy.net. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowania: nauczanie społeczne Kościoła, europejskie ruchy tożsamościowe, walka informacyjna we współczesnych konfliktach, Republika Południowej Afryki po 1994 roku.

Polski świat pracy wciąż nie ma czego świętować

Człowieka bezceremonialnie pozbawiono niezbędnego do realizowania jego człowieczeństwa prawa do twórczości. Wielu z nas nie widzi sensu w tym co robi.

„Jako naród nie zdajemy egzaminu solidarności z rodakami na Kresach”. Rozmowa z Karolem Kaźmierczakiem

Polacy kresowi dla mas mieszkańców RP w zasadzie nie istnieją. Poczucie odrębnego interesu mieszkających na Białorusi rodaków praktycznie nie istnieje.

Kontrowersyjne przesłuchania działaczy Młodzieży Wszechpolskiej

Już niemal 200 działaczy Młodzieży Wszechpolskiej zostało przesłuchanych w sprawie tzw. „politycznych aktów zgonu” z 2017 roku. Zadawane pytania budzą kontrowersje.

Kresy zagrożone. Kolejny cios w polskość na Białorusi

W piątek białoruskie służby aresztowały Annę Paniszewą, dyrektorkę polskiej szkoły w Brześciu. Wydarzenia te są kolejnym już działaniem wymierzonym w kresowych Polaków. W Polsce jednak nie wzbudziły większych emocji…

Delegalizacja Génération Identitaire. Czym jest identytaryzm?

Génération Identitaire niedługo może zostać zdelegalizowane. Z tej okazji warto pochylić się nad koncepcją tożsamościową, której przedstawiciele stali się obiektem represji ze strony liberalnego państwa.

Kierunek Chiny?

Po długiej przerwie i zmianie ekipy rządzącej w Waszyngtonie ponownie na tapetę powrócił temat współpracy polsko-chińskiej.

Kolejny tryumf cywilizacji śmierci

Śmierć Polaka w brytyjskim szpitalu to kolejny tryumf – tym razem jednostkowy, nie instytucjonalny – cywilizacji śmierci, która na Zachodzie w ostatnich miesiącach robi oszałamiające postępy.

Polakom na Litwie ukradziono wybory?

Bardzo poważne zarzuty dotyczące uczciwości litewskich wyborów wysunięte przez AWPL-ZChR zostały przez liberalny establishment… najzwyczajniej w świecie zignorowane.

Zachód przegra wojnę z terroryzmem

„Nowy terroryzm” jest wyjątkowo brutalny. W walce o prawdę nie ma miejsca na skrupuły. Jest też skuteczny. Al-Kaida, Hezbollah czy ISIS bardzo efektywnie realizują swoje średnio- i długoterminowe cele.

Psy zerwały się ze smyczy i zaczęły kąsać

Policyjna góra na tegorocznym Marszu Niepodległości pracowała prawdopodobnie pracowała nad uzupełnieniem CV na wypadek zmiany władzy