Autor

Adam Szabelak

8 WPISY
Redaktor kwartalnika Polityka Narodowa oraz portali Kresy.pl i narodowcy.net. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowania: nauczanie społeczne Kościoła, europejskie ruchy tożsamościowe, walka informacyjna we współczesnych konfliktach, Republika Południowej Afryki po 1994 roku.

Kierunek Chiny?

Po długiej przerwie i zmianie ekipy rządzącej w Waszyngtonie ponownie na tapetę powrócił temat współpracy polsko-chińskiej.

Kolejny tryumf cywilizacji śmierci

Śmierć Polaka w brytyjskim szpitalu to kolejny tryumf – tym razem jednostkowy, nie instytucjonalny – cywilizacji śmierci, która na Zachodzie w ostatnich miesiącach robi oszałamiające postępy.

Polakom na Litwie ukradziono wybory?

Bardzo poważne zarzuty dotyczące uczciwości litewskich wyborów wysunięte przez AWPL-ZChR zostały przez liberalny establishment… najzwyczajniej w świecie zignorowane.

Zachód przegra wojnę z terroryzmem

„Nowy terroryzm” jest wyjątkowo brutalny. W walce o prawdę nie ma miejsca na skrupuły. Jest też skuteczny. Al-Kaida, Hezbollah czy ISIS bardzo efektywnie realizują swoje średnio- i długoterminowe cele.

Psy zerwały się ze smyczy i zaczęły kąsać

Policyjna góra na tegorocznym Marszu Niepodległości pracowała prawdopodobnie pracowała nad uzupełnieniem CV na wypadek zmiany władzy

Pandemiczne perpetuum mobile

Strach związany z pandemią może pociągnąć więcej ofiar śmiertelnych niż sam koronawirus. Zostając w domu nie wykryje się nowotworu.

Rozdarci między Wschodem a Zachodem

Zachód ciągle próbuje nas „cywilizować”, ambasador Mosbacher bredzi o „uniwersalnych” prawach człowieka, a Wschód w tym czasie mruczy o „ochronie życia” i „poszanowaniu suwerenności”, jednocześnie zezwalając na masowe aborcyjne ludobójstwo i bez ceregieli naruszając granice państwowe.

Bez wyzwolenia człowieka nie zbudujemy Nowego Ładu

Prawdziwa wolność wymaga odpowiednich warunków w życiu ekonomicznym, politycznym i kulturalnym